imieniny:

Nagrania
PiknikParafialny2014
data dodania: 03.07.2014

W dniu 29 czerwca 2014r, obchodziliśmy uroczystość odpustową patronów naszej parafii św. Ap. Piotra i Pawła. Sumę odpustową odprawił i Słowo
Boże wygłosił ks. prałat Sławomir Kasprzak – proboszcz parafii Kramsk.

Popołudniu na parking przed kościołem zjechały zabytkowe i nietypowe pojazdy. O godzinie 16:00 odbył się przejazd ulicami Starego Miasta.

Następnie o godzinie 17:00 przenieśliśmy się do ogrodu parafialnego, gdzie na licznie zgromadzonych czekały kolejne atrakcje. Można było posilić się grochówką strażacką i ciastami upieczonymi przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Największym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa – losy rozeszły się nadzwyczaj szybko. Z kolei na najmłodszych czekał specjalnie przygotowany plac zabaw, z którego dzieci z radością korzystały.

Natomiast na scenie nie mogło zabraknąć artystów z naszej parafii, którzy przybliżyli uczestnikom pikniku swój dorobek artystyczny. Po występach nastąpiła długo oczekiwana licytacja. Na zakończenie wystąpili soliści ze Studia Piano Song z Kalisza (laureaci programów telewizyjnych m. in. „Szansy na Sukces”, „Voice of Poland”, „X Factor”).

Całość poprowadził wspaniały wodzirej Edward Majer.

Kończąc zabawę Księża podziękowali uczestnikom za przybycie, udzielili błogosławieństwa oraz odpalili fajerwerki, dzięki czemu nad ogrodem rozbłysło „Światełko do nieba”.

Piknik nie odbyłby się bez zaangażowania i pomocy wielu parafian. Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Parafialnej, Pań z Kół Gospodyń Wiejskich oraz Druhów Strażaków.

Zdjęcia z uroczystości odpustowych do wglądu w trzech częściach w galerii.